داروی کرونا

کرونا

داروی کرونا از اوایل مرداد ماه وارد بازار می‌شود

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروی کرونا تنها مصرف بیمارستانی دارند و تا اواخر هفته وارد بازار می شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص قیمت گذاری داروی کرونا اظهار کرد:

بخشی از این دارو‌ها که وارداتی بوده، قیمت گذاری و بخش دیگر که در داخل ایران تولید شده، در حال قیمت‌گذاری است. او افزود: قیمت دارو‌های داخلی بسیار نازل‌تر از انواع وارداتی آن است. به طور مثال قیمت داروی وارداتی رمدسیویر با قیمت‌های هنگفتی بطوریکه هر یک عدد آن یک میلیون و سیصد هزار تومان یافت می‌شد، ولی قیمت ایرانی آن کمتر از یک‌چهارم قیمت وارداتی است.

او تاکید کرد: داروهای مخصوص کرونا،دارو‌هایی هستند که مصرف داروخانه‌ای ندارند و تنها در بیمارستان مصرف می‌شوند که از اواخر این هفته نمونه‌های تولید داخل با قیمت حدود ۴۰۰ هزار تومان وارد بازار می‌شوند.رئیس سازمان غذا و دارو گفت:ایران جزو چند کشورى است که در زمینه کرونا مشغول به فعالیت است. درخصوص زمان پخش واکسن کرونا به زودتر از یک سال فکر نکنید و علت آن است که رفتار ویروس کرونا بسیار متنوع و متغیر است. ما امیدوار هستیم جزو اولین کشور‌های ارائه دهنده واکسن و درمان ویروس کرونا باشیم. هنوز هیچ کشوری به میزانی از دستیابی به واکسن ویروس کرونا نرسیده که ما حتی قصد پیش خرید آن‌را داشته باشیم.

 پس از تایید آژانس دارویی اروپا در به کارگیری این دارو برای درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که بیش از ۱۲ سال دارند، دچار ذات‌الریه شده و به اکسیژن مازاد نیاز دارند، صادر شده است.

به گزارش ژاپن تودی، در تحقیقاتی که انجام گرفته مشخص شد تزریق داروی رمدسیویر سرعت بهبود بیماری را در مقایسه با دارو‌های دیگر افزایش می‌دهد. به طور میانگین مصرف این دارو باعث می‌شود مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان از ۱۵ به ۱۱ روز کاهش پیدا کند.

فروشگاه اینترنتی 220
درباره ما
ارسال دیدگاه